Květen 2014

Varieté ( Burlesque)

31. května 2014 v 19:15 | Renata Dušková |  Recenze na filmy
Žánr: Muzikál / Drama / Romantický
USA, 2010, 114 min
Režie: Steve Antin
Hlavní role: Christina Aguilera, Cher...The Burlesque Lounge má dny své slávy za sebou. Tess, tanečnice v důchodu a majitelka tohoto místa, bojuje, aby udržela chátrající divadlo při životě, čelí všem druhům finančních i uměleckých výzev. Vypadá to, že díky tomu, jak členy herecké společnosti rozptylují jejich osobní problémy a díky hrozbě v podobě nabídky bohatého obchodníka, který chce koupit od Tess tohle místo, se dobré časy z klubu nadobro vytratily. V tu dobu se dramaticky změní život Ali, děvčete z malého města v Iowě. Tess ji najme do Lounge jako servírku a Ali tak unikne prázdné minulosti a rychle se zamiluje do umění varieté. Podpořena novými přáteli, které najde mezi členy divadla, si začíná plnit své sny, že bude stát sama na jevišti. Ale události naberou rychlý spád, když silný hlas Ali způsobí, že se z ní stane hlavní atrakce revue.


RECENZE:

Na tento film jsem se podívala kvůli Christině Aguileře, protože jí mám moc ráda jako zpěvačku a byla jsem zvědavá jak si poradí s herectvím. Myslím, že hraní zvládla celkem dobře ale zpívání jí jde dle mého názoru o něco lépe.
Snímek s naivním, jednoduchým a ohraným dějem, kde maloměstská a opuštěná holka se stane rázem hvězdou, mi připoměl film Divoké kočky, jenž, abych pravdu řekla se mi líbil víc. Sice jsem Varieté dosledovala až do konce, ale musím přiznat, že mě chvílemi nudil. Poněvadž jsem se těšila na romantiku, ve které se občas zaspívá. Jenomže to byl spíš koncert s malými přestávkami a i tím mě to sklamalo. Přestože, dvojice Christina Aguileta a Cam Gigandet se k sobě krásně hodili a při jejich dialogu jsem se občas lehce pousmála.
Navzdory mým výhradám, bych dílo doporučila těm co mají rádi zpěv, tanec, Christinu a Cher. Pro ty co hledají film s dějem pro zasmání to úplně vodné není. Já osobně se na tento výtvor už nekouknu, avšak nelituju jeho zhlédnutí. :-)


TRAILER:


Křesla a gauče (tvarohové řezy)

25. května 2014 v 10:09 | Renata Dušková |  Recepty
SUROVINY:

Těsto:

300 g hladké mouky
200 g cukru
200 g másla
2 vejce
1/2 prášku do pečiva

Náplň:

1/2 kg tvarohzu
200 g cukru
1 1/2 sáčku vanilkového pudinku
2 vejce
1 dl oleje
1/2 l mléka
2 lžíce rumu

POSTUP PŘÍPRAVY:

Ze všech surovin vypracujeme těsto, vyválíme ho na plech a uděláme vyšší okraje. Suroviny na náplň rozšleháme a vlijeme na těsto. Pečeme v trouvě na 180 stupňů cca 40 minut dozlatova (kraje).

Proč křesla a gauče? Protože, když jsme s bratrem byli malí, říkávali jsme té buchtě tak. Už od dětství mám tyto řezy moc ráda a dělám je hodně často :-)Lady

13. května 2014 v 12:40 | Renata Dušková
Proč mám v pozadí blogu psa?
Není to jen tak ledajaký pes, potože je to můj pes. Přesněji moje tříletá fenka Lady. Mám jí už od jejích dvou měsíců a to jen proto, že si mě vybrala. Jak k tomu došlo? Jednoho dne mi taťka ukázal fotku malého štěňátka jezevčíka. Řekl mi, že bylo zamluvené, ale ten člověk ho na poslední chvíli odřekl a zeptal se mě jestli ho nechci. Vlastně se otázal jen tak ze srandy. Mě se štěňátko moc líbilo, proto jsem se chtěla na něj dojet podívat. Ikdyž mě zžírali pochyby se strachem, poněvadž mě jako malou pokousal jezevčík a od té doby jsem se jich bála. Avšak i přeso jsme vyrazili. Když vyšla paní s pejskama, všichni kolem nás pobíhali, jenom Lady stála předemnou a koukala na mě. Po chvíli jsem si Ladynku chovala a už se mě nepustila, ani já jí. Od té doby to je nejdůležitější tvor mého života a součást mě. Miluju jí za to, že mě vždy poslouchá, přivítá, rozumí mi a v těžkých chvílích je mi oporou.

Dovedete si představit svůj život bez sítí?

3. května 2014 v 10:30 | Renata Dušková |  Názory
Myslím si, že Facebook a podobné sítě jsou velmi užitečné, usnadňují kontakt mezi lidmi, umožňují zábavu a zahánějí nudu. Ale i přesto se domnívám, že se bez nich dá žít spokojeně. Na nedostatek času stráveného na sítích ještě nikdo neumřel a jistě neumře. Mě osobně Facebook v mnoha věcech usnadňuje život. Umožňuje mi to kontakt s přáteli, kteří bydlí daleko, a není možná osobní komunikace. Z tohoto důvodu to je úžasný vynález, ale tím určitě nechci naznačit, že jsou tyto sítě bezchybné nebo dokonce zdravé. Naše babičky dědečkové i rodiče neměli v dětství ani mobilní telefon natož Facebook a žili celkem pohodový život. Dřív lidé mezi sebou komunikovali dopisy, vzkazy v láhvi, telegramy ale především osobně. Říkali si vše do očí například to, že se sobě navzájem líbí, nebo naopak nelíbí, ale hlavně se šťouchali osobně a ne kliknutím. Vždy se dá lépe využít čas, než vysedáváním u počítače a klikat na to, co se mi líbí a podobně. Když je teplo, můžeme jít na procházku nebo na ryby, při dešti bychom si mohli přečíst nějakou zajímavou knížku a za sněhu vyrazit bobovat, lyžovat nebo se koulovat. Tím chci říct, že není život jenom za počítačem, ale všude kolem nás. Jestli můžu poradit, tak trávení času na sítích zkraťte na minimum a víc se věnujte osobnímu kontaktu.

Buchta se šlehačkou a ovocem

2. května 2014 v 21:19 | Renata Dušková |  Recepty
SUROVINY:

  • 2 hrnky polohrubé mouky
  • 1 hrnek moučkového cukru
  • 3 vejce
  • 1 smetana ke šlehání
  • 1 prášek do pečiva
  • ovoce podle potřeby
  • tuk na vymazání
  • hrubá mouky na vysypání

POSTUP PŘÍPRAVY:

Vejce ušleháme s cukrem, přisypeme mouku s práškem do pečiva, přilijeme šlehačku. Všechno vyšleháme a vlijeme na předem vymazaný a vysypaný plech. Poklademe ovocem podle potřeby. Pečeme v troubě na 180 stupňů cca 20 minut dozlatova.

Buchtu jsem dělala s borůvkami a byla výborná, jen se po ní zaprášilo. :-)

Šlehačková bublanina s ovocem